Ettevõttes on ohvrid ja surnud, teatab UNIAN.
Ööl vastu 11. augustit ründasid Vene okupandid Metinvesti Zaporozhye tootmisrajatisi, eriti Zaporižstali tehases. Rünnaku tagajärjel sai surma seitse inimest, vigastada sai 21 töötajat, Zaporižstali töö peatati, teatas ettevõte.
„Ballistiline löök tabas töötajaid teel varjupaika kohe pärast häire väljakuulutamist. Kahjuks nõudis see terrorirünnak Zaporižstali meeskonna seitsme liikme elu. Ka meie kolleegide seas 21 haavatud,” – selgus sõnumis.
Agressori streigi tagajärjel tuli metallurgiatehase töö täielikult lõpetada. Ülejäänud tootmiskohad töötavad jätkuvalt vähendatud võimsusega.
„Vaenlase rünnaku tagajärjel said kahjustada Zaporozhye ettevõtete energiaüksused ja infrastruktuur „Metinvest“, koksi ja domeeni tootmise põhi- ja abivõimed. Eksperdid hindavad vaenlase rünnaku tagajärgi, taastumise võimalusi ja ajastust ning viivad läbi ka vajalikud avariiremonditööd, märgib ettevõte.
Raamatus “Metinvest” rõhutage, et ettevõtte Zaporoži ettevõtted on eranditult tsiviilotstarbelised tööstusrajatised. Nad toodavad metallurgilisi ja koksi-keemilisi tooteid ning pakuvad tööd kümnetele tuhandetele inimestele.
Vaenlane ründab Ukraina tsiviilobjekte – viimased uudised
Kolmapäeva, 5. augusti öösel Vene okupantide massilise raketirünnaku tagajärjel hävitati Kiievis ja piirkonnas mitmed suurte Ukraina võrkude objektid – eriti suurim ladu “Rosetka”, kaks “Epicenteri” kompleksi ja sorteerimiskeskus “New Post”.
Sihtotstarbelised objektid olid mõeldud ka suurte jaemüügikettide ladudele, mille tagajärjel puudusid teatud tooted mitmes kaupluses. Eksperdid märgivad, et see olukord ei mõjuta hindu ja tarned peaksid jätkuma pooleteise nädala jooksul.




