Ameerika Ühendriikide sõjavägi andis lööke Iraanile vastuseks Teherani rünnakule Singapuri lipu all läbi Hormuzi väina seilanud kaubalaeva vastu. Sellest teatab Meduza viitega USA relvajõudude keskväejuhatusele (CENTCOM).
Löögid anti Iraani rakettide ja droonide hoiupaikade ning rannikuradarite pihta, öeldakse teates. „Iraani jõudude põhjendamatu agressioon kommertslaevanduse vastu rikkus ilmselgelt relvarahu režiimi. Veelgi enam, Iraani ohtlik käitumine õõnestas meresõiduvabadust, kuna kaubandus toimub üha enam selle elutähtsa rahvusvahelise kaubanduskoridori kaudu,” teatas USA väejuhatus. Väljaande Axios korrespondent Barak Ravid teatas USA ametnikule viidates, et USA annab lööke Hormuzi väina piirkonnas.




