Kallase ja Rubio vahel puhkes G7 kohtumisel Venemaa teemal sõnavahetus

Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Kaja Kallase ja USA välisministri Marco Rubio vahel puhkes G7 välisministrite kohtumisel sõnavahetus Venemaale avaldatava surve teemal, kirjutab USA poliitikameedia portaal Axios viitega kohtumisel viibinud allikatele, kirjutab BNS.

Kallas kritiseeris USA-d, et see pole suurendanud survet Moskvale. Tema sõnul ütles Rubio aasta eest samal foorumil, et USA kannatus Venemaa suhtes võib katkeda.

„Aasta on möödas ja Venemaa pole liikunud. Millal teie kannatus katkeb?“ küsis Kallas nüüd allikate sõnul.

Ärritunult reageerinud Rubio tõstis häält ja ütles, et USA teeb sõja lõpetamiseks kõik võimaliku.

„Me teeme kõik, mida suudame, et sõda lõpetada. Kui te arvate, et suudate seda paremini teha, andke minna. Me astume kõrvale,“ vastas Rubio, kelle sõnul püüab USA suhelda mõlema poolega, kuid toetab samal ajal Ukrainat relvade, luureinfo ja muu abiga.

Pärast sõnavahetust sekkusid mitmed Euroopa välisministrid, kes väljendasid soovi, et USA jätkaks diplomaatilisi pingutusi Ukraina ja Venemaa vahel. Kohtumise lõpus pidasid Rubio ja Kallas lühikese eravestluse, et pingeid maandada, ütlesid allikad.

USA välisministeeriumi esindaja nimetas juhtunut avameelseks arvamuste vahetuseks. Kallase pressiesindaja kommentaari ei andnud.

Hiljem ajakirjanikele küsimustele vastates eitas Rubio kohtumisel tekkinud pingeid ja kriitikat. Tema sõnul keskenduvad sellised kohtumised tavaliselt USA rolli tunnustamisele.

Euroopa liidrid on viimastel kuudel olnud mures USA juhitud rahuläbirääkimiste pärast Ukraina ja Venemaa vahel. Ka Ukraina ametnike sõnul pole läbirääkimistes viimasel ajal erilist edasiminekut täheldada.

Axios on USA poliitikameedia portaal, mis keskendub taustale ja scoop’idele ehk eksklusiivsetele lugudele. Info põhineb allikatel, mitte ametlikel kinnitustel.

MKE.ee
MKE.ee
Toimetus

Viimased

Свежий номер

Sisuturundus