ETAK esitas kaebuse pubide vastu seoses jalgpalli MM-i aegsete alkoholikampaaniatega

Eesti Tubaka- ja Alkoholikahjude Vähendamise Koda (ETAK) esitas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile (TTJA) kaebuse kahe pubi reklaamikampaaniate peale, mis seostasid alkoholi ostmise jalgpalli maailmameistrivõistluste, kingituste ja loosimistega. Sellest teatab BNS.

ETAK palus ametil hinnata, kas Pärnu pubi Chaplin ja Tallinna pubi Kelm kampaaniad vastasid reklaamiseadusele. Koja teatel käivitas pubi Chaplin jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal aktsiooni, mille raames pandi iga vaadiõlle Estrella Damm või Estrella Bock ostu eest üks tempel ning pärast kümnendat templit sai klient kingituse. Pubi Kelm korraldas omakorda loosimise, milles osalemiseks tuli osta pool liitrit vaadiõlut Carlsberg, kirjutada paberilehele oma nimi ja lasta see loosikasti. Auhindu loositi välja maailmameistrivõistluste mängude vaheaegadel.

ETAK-i hinnangul võivad mõlemad kampaaniad olla vastuolus reklaamiseadusega. Organisatsioon viitab reklaamiseaduse paragrahvile 28, mille kohaselt on alkoholi reklaamis keelatud otsene üleskutse selle ostmiseks, alkoholi seostamine mis tahes sündmuse või tegevusega, samuti alkoholiga seotud tasuta soodustuste reklaamimine. Seadus keelab ka tarbijamängud, loteriid ja konkursid, mis on seotud alkoholijojoogi või selle kaubamärgiga.
Koja arvates ei ole piirangute eesmärk keelata baaridel jalgpallimatšide näitamist ega alkoholi müümist, vaid vältida olukorda, kus alkoholist saab spordisündmuse lahutamatu osa.

„Need kaks juhtumit annavad alust uskuda, et alkoholi müüvad ettevõtted ei ole alati piisavalt hästi kursis reklaamiseaduses sätestatud piirangutega. Asjaolu, et kampaania avaldatakse ettevõtte sotsiaalmeedias või korraldatakse vahetult müügikohas, ei muuda alkoholi ostmisega seotud kingitust või loosimist automaatselt lubatuks,“ seisab ETAK-i teates.

MKE.ee
MKE.ee
Toimetus

Viimased

Свежий номер

Sisuturundus