Mihkelson ja Tali tähistavad Ukraina iseseisvuspäeva Kiievis

Euroliidu asjade komisjoni esimees Peeter Tali ning väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osalevad pühapäeval ja esmaspäeval Kiievis Ukraina iseseisvuspäeva tähistamise sündmustel, kirjutab BNS.

Muuhulgas võtavad mõlemad osa Ukraina toetuseks loodud ülemaailmse parlamendiliikmete võrgustiku kohtumisest, mille raames saab oma silmaga näha Venemaa sõjakuritegude tagajärgi, edastas riigikogu pressiteenistus. Mihkelsoni sõnul vajab riiklikku pidupäeva tähistav Ukraina jätkuvalt liitlaste vankumatut tuge.

“Oleme Ukrainaga nii pidupäeval kui ka kõigil teistel päevadel. Sõja võit ja rahu peavad tulema käsikäes Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse põhimõtte kaitsmisega. On äärmiselt oluline, et Venemaa saaks oma agressioonisõjas lüüa. See on ainus eeldus õiglasele ja kestvale rahule,” ütles Mihkelson.

Tali rõhutas omalt poolt, et kuna Ukraina võitleb kõigi demokraatlike riikide vabaduse eest, on Ukraina vabadus ühtlasi ka Eesti vabadus.

“Peame igal võimlausel näitama, et kogu Euroopa seisab üksmeelselt Ukraina selja taga ning soovib Ukraina saamist Euroopa Liidu ja NATO liikmeks,” sõnas Tali. “Ma ei kujuta Euroopa lähituleviku julgeolekuarhitektuuri ega NATO-t ette liitlasriigi Ukrainata.”

Kiievis toimuval kohtumisel osalevad ka Leedu, Albaania, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Islandi, Läti, Luksemburgi, Moldova, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Rootsi, Hispaania ja Ühendkuningriigi parlamentide, ning europarlamendi liikmed.

MKE.ee
MKE.ee
Toimetus

Viimased

Свежий номер

Sisuturundus